KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7753238
*
nr 775 3238
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), Katarina Kyrka, 1954, motivets mått: 25 x 20, oramad
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 september 2012
kl 17:10:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 22:55:35
1
100 kr
3/9 16:49:23
2
200 kr
3/9 16:53:24
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo katarina kyrka motiv från södermalm stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Hans Norsbo
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
nr 775 3238
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), Katarina Kyrka, 1954, motivets mått: 25 x 20, oramad
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 september 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/8 22:55:35 | 1 | 100 kr |
| 3/9 16:49:23 | 2 | 200 kr |
| 3/9 16:53:24 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo katarina kyrka motiv från södermalm stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



